Stanowiska ośrodków medycznych i badania naukowe w kwestii tranzycji dzieci uznane przez Facebooka za mowę nienawiści.

Opublikowano przez

Poniżej publikuję ocenzurowany przez Facebooka post. Został skasowany jako MOWA NIENAWIŚCI, a na mnie nałożono ograniczenia – ban i ostrzeżenie, że mogę utracić konto.

Skasowany tekst poniżej (pod tekstem na dole linki do polskich i zagranicznych źródeł w tej tematyce):

„Nie ma czegoś takiego jak trans dzieci – są dzieci z dysforią płciową, z której większość (ok 80%) wyrośnie. Transaktywiści żądają, by takim dzieciom podawać blokery dojrzewania, które są po prostu eksperymentem medycznym, zmieniającym na zawsze ciało i psychikę.

Co za tym przemawia:

📍 Francuska Akademia Medyczna, ustaliła ostatnio, że obecna „epidemia” (jak nazywa ją sama Akademia) transseksualizmu i niebinarności jest kwestią „przede wszystkim społeczną” (socjologiczne zarażanie społeczne, potocznie moda) i zaleca wstrzemięźliwość co do jakichkolwiek form tranzycji u dzieci i młodzieży.


📍Instytut Karolinska, czyli szwedzki uniwersytet medyczny i szpital uniwersytecki, przyznający Nagrody Nobla z medycyny lub fizjologii w zeszłym roku zrezygnował z polityki afirmacji identyfikacji trans, podawania blokerów itd. na rzecz psychoterapii i wglądu.


📍 Szwedzka Krajowa Rada Zdrowia i Opieki Społecznej (szwed. Socialstyrelsen) w tym roku wydała nowe zalecenia, w związku z rosnącą liczbą okaleczonych dzieci, nastolatków i młodych dorosłych, że „nie ma jednoznacznych wniosków co do bezpieczeństwa” tranzycji u nieletnich a „zagrożenia przeważają nad korzyściami”, i zdecydowanie odradza podawanie nawet blokerów osobom niepełnoletnim.


📍Fińska Palveluvalikoima także zrezygnowała z polityki zmiany płci, z tych samych powodów.


📍 Wg brytyjskiej NHS obecny trend wśród młodzieży, by identyfikować się jako trans lub niebinarni, jest „fazą”, z której się wyrasta.


📍 Niezależny Cass report i dochodzenie NHS, na podstawie których zamknięto w tym roku klinikę zmiany płci w UK, gdyż konkludowano, że jest ona niebezpieczna. Dochodzenie ujawniło m.in., że blokery dojrzewania powodują poważne skutki uboczne, stosowanie ich na dysforię płciową nie zostało zbadane klinicznie, wykryto także, że rodzice „transpłciowych i niebinarnych dzieci” byli w tej klinice szantażowani samobójstwami, na zasadzie fałszywej dychotomii „albo się rodzice zgodzą na tranzycję dziecka, albo ono może się zabić” (takie szantaże dokonywane są również w Polsce).


📍 Badania ostatnich dekad, w tym najnowsze z 2021 roku, pokazują, że do ~90% dzieci i młodzieży odczuwających dysforię płciową, wyrasta z niej:

– Madeleine S. C. Wallien i wsp. „Psychosexual outcome of gender-dysphoric children”. Journal of the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry (2008).
– Thomas D. Steensma i wsp. „Factors associated with desistence and persistence of childhood gender dysphoria: a quantitative follow-up study”. Journal of the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry (2013).
– Alexander Korte i wsp. „Gender identity disorders in childhood and adolescence: currently debated concepts and treatment strategies”. – Deutsches Ärzteblatt International (2008).
– Jiska Ristori i wsp. „Gender dysphoria in childhood”. International Review of Psychiatry (2016).
– Devita Singh i wsp. „A follow-up study of boys with gender identity disorder”. Frontiers in Psychiatry (2021).
– Kelley D. Drummond i wsp. „A follow-up study of girls with gender identity disorder”. Developmental psychology (2008).

Plus kilka starszych badań:
– Charles W. Davenport. „A follow-up study of 10 feminine boys”. Archives of Sexual behavior (1986).
– Phil S. Lebovitz. „Feminine behavior in boys: Aspects of its outcome”. American Journal of Psychiatry (1972).
– John Money i wsp. „Homosexual outcome of discordant gender identity/role in childhood: Longitudinal follow-up”. Journal of Pediatric Psychology (1979).

Tutaj kilka cytatów z powyższych publikacji naukowych:
– „Większość dzieci z dysforią płciową nie będzie jej miało po okresie dojrzewania”
– „Wiele dzieci, które doświadczają dysforii płciowej, poczucia dyskomfortu ze względu na niezgodność między ich identyfikacją płciową a płcią, nie będzie jej doświadczać w okresie dojrzewania i dorosłości”
– „Tylko od 2,5% do 20% wszystkich przypadków zaburzeń identyfikacji płciowej w dzieciństwie i okresie dojrzewania jest początkowym przejawem nieodwracalnego transseksualizmu”

📍Jest coraz więcej pozwów osób, które po częściowej lub pełnej zmianie płci dorosły i zorientowały się, że zostały okaleczone. Sprawa nabrała już międzynarodowego skandalu, od USA, przez UK, Finlandię, Szwecję, Francję i Niemcy.

📸Na zdjęciu Luka, ofiara lekarzy, którzy w imię trans ideologii przepisali na jej problemy wieku dorastania operacje amputacji piersi.
Jako dorosła kobieta przerwała proces tranzycji, ale jej ciało pozostanie na zawsze okaleczone operacją oraz przyjmowaniem w wieku dorastania hormonów męskich.”

Źródło: Twitter

Powyższy post został uznany za mowę nienawiści.

Pod postem znajdowały się linki do opracowań z bloga www.totylkoteoria.pl na którego podstawie m.in powstał powyższy tekst i do dokumentów z polskimi napisami w temacie. Załączam je poniżej:

Totylkoteoria.pl (Łukasz Sakowski) o Instytucie Karolinska i Szwecji a zmiana płci u dzieci

Totylkoteoria.pl (Łukasz Sakowski) o Francuskiej Akademii Medycznej w sprawie jej stanowiska nt. transpłciowości i niebinarności

Totylkoteoria.pl (Łukasz Sakowski) o Hiszpańskich instytucjach medycznych ws. zmiany płci u dzieci

Dokument o transowaniu dzieci dostępny z polskimi napisami

Dokument o nagłej dysforii płciowej u nastoletnich dziewczyn, dostępny z polskimi napisami.

Materiały w innych językach:

Raport o zamknięciu Tavistock

Artykuł z The Telegraph o słowach NSH, że trans i niebinarność to faza

Artykuł o skandalu wokół Tavistock i pozwach wobec kliniki

Strona o trendzie na trans tożsamości wśród młodzieży

STRONA DLA RODZICÓW DZIECI Z DYSFORIA PŁCIOWĄ

Uwaga! Jeśli nie zgadzasz się z cenzurowaniem przez Facebooka i Instagram takich treści i chcesz wspierać niezależną publicystykę wesprzyj mnie na Patronite