Bycie kobietą to fakt, a nie przebranie.

Opublikowano przez

🌌Branża urodowa próbuje wmówić nam, że coś trzeba zrobić z ciałem, żeby być „prawdziwą kobietą”, podczas gdy kobiety nie muszą nic robić, by stać się prawdziwymi kobietami, bo po prostu nimi są i nie jest ważne czy noszą kobiecy strój czy odgrywają teatr kulturowej kobiecości.

🌌Kiedy kobiecość staje się rodzajem przebrania i teatru zaczynamy słyszeć od mężczyzn, którzy czują się kobietami, że są nimi w 100% i mogą nas uczyć kobiecości, bo umieją kłaść szminkę czy noszą modne sukienki, ale to tak nie działa. Płeć to nie przebranie – to fakt.

🌌Szanuję potrzebę życia w kobiecej roli i odgrywania teatru płci. Bywam także uprzejma, więc mogę używać zaimków niepasujących do płci biologicznej, ale zgodnych z preferencją danej osoby, ale nie muszę w głębi duszy wierzyć w zmianę płci – moje prawo do niewiary.

🌌Żaden mężczyzna nie wie jak to jest mieć okres, żyć z perspektywą zajścia w ciążę itd. To perspektywa kobieca – dotycząca samic naszego gatunku, a nie kulturowego teatrzyku płci. Prawdziwą kobietą jest po prostu każdy żeński osobnik gatunku ludzkiego. Reszta to wierzenia.

🌌Nie ma we mnie zgody na porzucenie definicji biologicznych na rzecz woke abstrakcji, która ma na celu nie urazić jakiegoś drobnego odsetka osób z zaburzeniami tożsamości. Mam prawo do swoich poglądów i do granic, a tu jest moja-róbcie co chcecie, ale nie zmuszajcie mnie do wiary.

🌌Wiara w to, że kobietami stajemy się przez odpowiednie zachowanie, ubiór, operacje plastyczne, makijaż, depilację, zainteresowania itd to czysty seksizm. Kobiety są różne, niektóre lubią ten kulturowy performance, inne nie, czucie w sobie męskich cech nie czyni nas mężczyznami.

🌌Wiele z nas kobiet ma męskie zainteresowania, nie goli nóg, wykazuje stereotypowo męskie cechy i nonkonformizm płciowy. Brak poczucia kobiecości i brak identyfikowania się z kobiecymi rzeczami i poczucie niebinarności to normalna sprawa – nie zmienia naszej płci.

Podobają Ci się moje teksty? Wspieraj niezależną publicystykę – postaw mi kawę via Patronite