Czy w Polsce będzie Salwador?

Opublikowano przez

Czytam własnie ze zgrozą, że policja dostała zgłoszenie, że znaleźli płód w oczyszczalni ścieków. Policja więc w związku z tym poszukuje kobiety, która poroniła.

Kogoś dziwią płody w ściekach? Cóż. Uświadomię Was:
Tak, płody mogą znaleźć się w ściekach w wyniku poronienia. Kobiety często roniąc krwawią nad toaletą, a to co wypływa spuszczają z wodą. To normalne.

Dla tego warto dodać, że dla niektórych kobiet poronienie jest ciężkim doświadczeniem, bo tracą ciążę, której pragnęły, dla innych to świadomie wywołany stan, ponieważ chciały przerwać ciążę. Niektóre kobiety zaś mogą nawet nie wiedzieć, że mają poronienie, bo wiele ciąż w pierwszych miesiącach samoistnie się rozwiązuje w ten sposób, zanim uświadomimy sobie, że brak okresu to ciąża, a nie jakieś przypadkowe wahanie.

Nie potrafię inaczej rozumieć akcji z poszukiwaniem kobiety, która poroniła (jak podają media ok 4 miesiąca ciąży) niż w sposób taki, że jest to część kampanii zastraszania kobiet w tym kraju i dalsze utrwalanie narracji o tym, że płód to dziecko, a kobieta w ciąży to automatycznie matka. Są to zmiany językowe, a także zmiany w dyskursie publicznym, które jak większość osób słusznie zauważa nieuchronnie zbliżają nad do Salwadoru, gdzie za poronienie kobiety trafiają do więzienia jak za zabójstwo.

Tak kończy się logiczny ciąg rozumowania, że płód to dziecko. Słowa są ważne.

Zatem nawet jeśli jesteś przeciwko aborcji, nawet jeśli sama jej sobie nie zrobisz, wspieraj prawdziwy kompromis czyli aborcję legalną i dostępną w ramach NFZ do 12 tyg ciąży, wspieraj język, który dba o dobro kobiet i nie robi z nich automatycznie morderczyń. Boję się, że pewnego dnia będziemy karane za każdy okres, jako za znak, że potencjalnie „zabiłyśmy” jakiś zarodek czy odtrąciłyśmy święty, życiodajny plemnik na równi z tym jakbyśmy dokonały mordu.

To się dziś wydaje absurdalne, ale te zmiany w prawie i języku jakie zachodzą i obserwujemy je na własne oczy, mogą do tego prowadzić. Dlatego ważne jest, by płód nazywać płodem, a nie dzieckiem, kobietę w ciąży kobietą w ciąży, a nie matką itd


Opowieści Podręcznej to może być pikuś, przy tym co nas czeka.

Jeśli chcecie zadać policji pytanie o podstawę prawną to można w tej sprawie pisać i dzwonić.

Dzwońcie i piszcie do funkcjonariuszy pod numerami telefonów: 478756200, 478756222. Informacje można także uzyskać za pomocą poczty elektronicznej: komendant@zabkowice-slaskie.wr.policja.gov.pl