Jak pomóc trans dziecku? Czyli dziecku z dysforią płciową?

Opublikowano przez

Jednym ze sposobów na pomoc nastolatkom z dysforią płciową (tzw.”trans dzieci”) to odciąć im internet, zabrać smartfon, zmienić im towarzystwo, czasem nawet przeprowadzić się w inne miejsce bliżej natury, z innym środowiskiem społecznym. Należy także skupić się na powodach dysforii i psychicznego cierpienia, na lęku, na niepokoju, na trudnych emocjach czy nieakceptacji przez dziecko ciała, roli społecznej itd., a nie na wymyślonym przez młodego człowieka celu, który wyczytał sobie w Internecie.

Trzeba zrozumieć, że internetowe grupy i trans influencerzy nakręcają w dysforycznych nastolatkach niepokój i utwierdzają w błędach poznawczych. Działają trochę jak sekty, najpierw bombardując miłością, a potem wymagając pełnego oddania i przestrzegania sztywnych zasad.

Nieposłuszeństwo karzą ostracyzmem, budują atmosferę lęku, przekonują, że tylko safe space jaki tworzą to dobre miejsce, bo wszędzie widzą wrogów, a świat dzielą na my kontra oni. Na członkach grup mogą wymuszać posłuszeństwo, bo nie znoszą odmienności, zadawania niewygodnych pytań i niezależnego myślenia, które może podważyć ich dogmaty. Namawiają często do odcięcia się od rodziny, do kłamania lekarzom, do unikania konfrontacji z rzeczywistością. Podsycają w ten sposób życie w iluzji, czarno białe widzenie świata i nastoletnie fiksacje.

Trans ideolodzy obiecują cierpiącym psychicznie osiągnięcie szczęścia, jeśli poświęcą swoje ciało i życie idei trans. To jak obietnica raju, którego możesz dotknąć już za życia, jeśli w pełni oddasz się wierze (w tożsamość płciową) i praktyce (zmienisz fizycznie swoje ciało, upodobniając je do płci przeciwnej). Niestety to ułuda, to nie zawsze daje szczęście, często niesie dodatkowe cierpienie. Wystarczy posłuchać opętanych nienawiścią i bólem transaktywistów, którzy wszędzie węszą spiski i wrogów lub poczytać świadectwa osób po detranzycji, które wróciły do akceptacji swojej płci i opowiadają o cierpieniu jakie zmiana płci im przyniosła.

O dysforii płciowej u młodych dziewczyn przeczytasz w książce Nieodwracalna Krzywda Abigail Shrier #reklama


#transowaniedzieci #trans #ideologiagender #detranzycja