„Praca seksualna” to niebezpieczny wyzysk.

Opublikowano przez

Określenie „praca seksualna” to szkodliwa nowomowa, eufemizm, który ma zmanipulować kobiety, by ufnie wchodziły w krwiożerczą branżę.

Prostytucja jest szkodliwa na wielu poziomach, m.in. stwarzając zagrożenie dla zdrowia psychicznego i fizycznego kobiet.

Według badania przeprowadzonego na 130 kobietach eksploatowanych jako prostytutki aż 68% spełniało kryteria zespołu stresu pourazowego (PTSD), co plasuje je na poziomie weteranów wojennych i ofiar tortur.

Pomimo że samo zajmowanie się prostytucją jest nielegalne, kobiety te są często ofiarami przestępstw, takich jak gwałty czy wykorzystywanie seksualne lub fizyczne. W przypadku popełnienia przestępstwa kobiety te mają prawo zgłosić to na policję, jednak wiele z nich nie decyduje się na takie kroki z różnych powodów, takich jak brak znajomości swoich praw i lęk przed aresztowaniem, brak wiary w to, że ktoś uwierzy w ich historię lub wstyd przez ujawnieniem czym się zajmują.

Kobiety trudniące się prostytucją są często ofiarą przemocy ze strony alfonsów i klientów, którzy stosują podobne metody kontroli i manipulacji jak sprawcy przemocy domowej.

Wśród tych metod znajdują się przemoc fizyczna, napaść na tle seksualnym, groźby i zastraszanie czy ekonomiczne nadużycia. Kobiety te mają również znacznie wyższy wskaźnik śmiertelności w porównaniu do kobiet, które nie zajmują się prostytucją.

Podsumowując, istnieje wiele negatywnych konsekwencji związanych z zajmowaniem się prostytucją, w tym ryzyko doświadczania przemocy z różnych źródeł oraz zagrożenie dla zdrowia psychicznego i fizycznego kobiet.

Nie należy ufać propagandzie środowiska Sex Work Polska — aktywistek normalizujących eksploatację seksualną jako „pracę seksualną” i lobbujących legalizację sutenerstwa i stręczycielstwa (tzw. pełną dekryminalizacje).Artykuły naukowe:

Melissa Farley, et al. 2003. “Prostitution and Trafficking in Nine Countries: An Update on Violence and Post-Traumatic Stress Disorder.” Journal of Trauma Practice, Vol. 2, No. 3/4: 33-74 (see page 56).
Mortality in a Long-term Open Cohort of Prostitute Women, Potterat, Brewer, et. al. Am. J. Epidemiol. (2004) 159 (8): 778-785 (2004)
Źródło informacji